You are currently viewing Dla każdego coś dobrego – najlepsze gry 2023 według gatunków

Dla każdego coś dobrego – najlepsze gry 2023 według gatunków

2023 zdecydowanie był świetnym rokiem dla graczy. Swoją premierę miało wiele zachwycających tytułów. Jednak co osoba, to inne preferencje i produkcja, która przypadła do gustu jednemu, drugiego może nie zainteresować. Dlatego starając się wyjść naprzeciw wszystkim, mamy dla Was nie tyle listę najlepiej ocenianych gier wydanych w 2023 roku, co propozycje tytułów dla konkretnych kategorii. Liczymy, że znajdziecie tutaj produkcję, której ogrywanie da Wam wiele ciekawych godzin rozrywki.

Zręcznościowy Dance Macabre – Death Must Die

Podobał Wam się Hades bądź Vampire Survivors? To idealny tytuł dla Was! Przepełniony akcją roguelike wypuszczony został przez niezależne studio Realm Archive. Głównym przeciwnikiem w tej historii jest sama Śmierć, na szczęście gracz ma po swojej stronie cały panteon bogów, którzy udzielają mu różnych błogosławieństw. Kluczem do przetrwania podróży w Zaświaty jest nie tylko nauka zachowań przeciwników, ale także zdolność szybkiego reagowania i precyzyjnych ruchów.

Death Must Die zachwyca ładnym i spójnym pixel artem. Pomimo bycia grą we wczesnym dostępie zapewnia wiele godzin regrywalnej rozgrywki. Tytuł ten nie ma wysokich wymagań sprzętowych i sprawdzi się bez zarzutów również na laptopach. Do zagrania w tę grę polecamy szczególnie model Evo V8.

Król gier fabularnych 2023 jest tylko jeden. Baldur’s Gate 3

Mówiąc o najlepszych grach fabularnych wypuszczonych w 2023 roku, grzechem byłoby nie wspomnieć o Baldur’s Gate 3. Jest to gra RPG wydana przez studio Larian. Dla fanów „papierowych” RPGów to nie lada rarytas, gdyż tytuł ten jest adaptacją świata Dungeons & Dragons. Dużo tutaj turowych potyczek, ciekawej fabuły oraz setek mniejszych i większych wyborów, sprawiających, że każde przejście będzie wyglądać inaczej. Gracz do wyboru ma 12 klas i 36 podklas postaci, oraz 11 ras i 31 podras. Dbałość o szczegóły, dojrzałe podejście twórców, świetnie napisane dialogi oraz wciągające questy sprawiły, że Baldur’s Gate 3 stało się grą roku 2023.

Dla pozycji tej świetnie sprawdzą się stacjonarne komputery gamingowe, takie jak EVO X8.

Komputer stacjonarny EVO V8
Komputer stacjonarny EVO V8
Komputer stacjonarny EVO X8
Komputer stacjonarny EVO X8

Symulacja-relaksacja, czyli chwila odpoczynku z Coral Island

Sandboxowy symulator wydany przez Humble Games, za którego produkcję odpowiedzialne jest Stairway Games. Jak wiele podobnych sobie tytułów, gra oferuje możliwość przekształcenia zaniedbanego terenu w bujną, dobrze prosperującą farmę. Jednak to, co wyróżnia Coral Island od innych symulatorów życia, to możliwość eksploracji podwodnego świata. W tym wypadku celem gracza jest przywrócenie raf koralowych.

Coral Island pochwalić się może aż czterdziestoma różnorodnymi postaciami, z którymi budujemy relacje. To dobra gra, aby odpocząć i zrelaksować się na pięknej, tropikalnej wyspie. Komputery do grania w Coral Island, jakie możemy Wam zaproponować, to m.in model AERO X7.

Turowa strategia oparta na rozwoju miasta – fantastyczny świat Age of Wonders 4

W 2023 roku do świata graczy zawitał Age of Wonders 4. Gra stworzona została przez Triumph Studios, za jej wydanie zaś odpowiedzialny jest Paradox Interactive. Główna kampania ma na celu rozwój zarówno miasta, jak i jego armii, a zadaniem gracza jest odpowiednie zarządzanie posiadanymi siłami, by móc skutecznie stawiać czoła wrogom. W tej historii swoje miejsce znalazły rozmaite rasy oraz ugrupowania, które walczą o władzę. System wydarzeń obecny w grze zapewnia wiele nowych historii, przez co sama zabawa zyskuje na różnorodności i głębi.

Age of Wonders 4 to zdecydowanie tytuł wart uwagi, a nasz sklep z komputerami gamingowymi oferuje sprzęt, który umożliwi jego ogranie. W tym przypadku proponujemy komputer stacjonarny MASTER X8.

Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji znaleźliście coś, co przypadło Wam do gustu. Jeśli w czasie czytania Waszą uwagę przykuł również któryś z modeli proponowanych przez nas komputerów gamingowych, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Życzymy Wam miłej gry i do zobaczenia następnym razem!

Dodaj komentarz